Späť

Zamagurské folklórne slávnosti

41. ročník Zamagruských folklórnych slávností
PROGRAM

Prešovský samosprávny kraj,Podtatranské osvetové stredisko Poprad,Obec Červený Kláštor,Mesto Spišská Stará Ves organizujú pod záštitou predsedu vlády SR Róberta Fica a predsedu PSK Petra Chudíka 41. Zamagurské folklórne slávnosti 16. - 18. júna 2017

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Program:

 

Piatok 16.6.2017

14.00 hod.  Za Magurou hrajú, hostí pozývajú

Živá pozvánka domácich súborov  v obciach Zamaguria

účinkujú:  Zamagurské folklórne súbory a skupiny

 

17.00 hod. sv. Omša v kostole  Nanebovzatia Panny Márie

18.00 hodVitajte v Zamagurí                                                                     /Amfiteáter Sp. St. Ves/

                    Uvítací program domácich súborov a hostí

Účinkujú: FS Maguranka a DFS Rovinka Spišská Stará Ves, DFS Kútniček Spišské Hanušovce, FS Frankovčan a DFS Furmanček Malá Franková, Spevácka skupina Vorodaj Veľký Lipník, Spevácka skupina Ostrurňanka z Osturne, Ľudová hudba  Furcoňovci  Matiašovce

 

21.00 hod.  Hudobná skupina HEX                                                       / kúpele Červený  Kláštor/                    

Koncert slovenskej hudobnej skupiny

 

Diskopárty

Diskotéka v priestoroch kolonády

uvádza: DJ Martin

 

Sobota 17. 6.2017

10.00 hod.  Zakliata krása - trh remesiel

 

14.00 hod.  Na vlnách Dunajca -  Krojovaný splav na pltiach            

                      Privítanka v prístavisku pod lipami

                      Účinkuje:   Spevácka skupina Vorodaj , Veľký Lipník

 

15.00  hodStretnutie pod Troma korunami

                     Otvárací program 41. ročníka ZFS, v ktorom sa predstavia domáce súbory, hostia a aj víťaz súťaže RTVS Zem spieva 2017 Folklórny súbor  Urpín z Banskej Bystrice. Priblížime svadobné zvyky našich predkov v programe čepčenia kedysi a dnes.

Účinkujú: Spevácka skupina Vorodaj, Veľký Lipník

                  FS  Maguranka, Spišská Stará Ves

                  FS Urpín Banská Bystrica

                  FS Očovan, Očová

                  Mužský spevácky súbor Rusinija, Humenné

Hostia:     FS Śwarni, Nowy Targ , Poľsko

 „Čepčenia kedysi a dnes“

FS Vrchovina, Stará Ľubovňa – Čepčenie zo Šarišského Jastrabia

FS Vagonár  stará škola, Poprad – Svadba z Bystrian

FSk Talar Nová Ľubovňa - Čepčenie z Novej Ľubovne

FSS Magurák, Kežmarok -  Ždiarska svadba - „Keď ťa budú čepčiť“

FSk Barvinok, Kamienka – Kamienska svadba

FS Jánošík a senior Jánošík Svit – Batizovská svadba

Scenár a réžia : Ing. Ladislav Bačinsky

 

Nočný program:

21.00 hod. Ján Berky Mrenica

V rámci projektu „Tradičná ľudová kultúra pod Tatrami na Pieninách 2017“

Účinkujú :  Ľudová hudba Jána Berkyho Mrenicu

                    ĽH Ľoli roklica Veľká Lomnica

 

Diskopárty

Diskotéka v priestoroch kolonády

uvádza: DJ Martin

 

Nedeľa 18.6.2017

 

8.00 hod. Sv. omša                                                                                     /areál kúpeľov/

Celebruje: doc. ThDr. Andrej Filipek SJ, PhD.

Účinkuje: Zamagurský zbor A. M. Chmela

 

10.00  hodZakliata krása - trh remesiel

 

10.30  hod. "Cestou - necestou..."

Program detských folklórnych súborov,  v ktorom účinkujú domáce súbory a účastníci krajskej súťaže detských folklórnych súborov v Raslaviciach 2017.

účinkujú: DFS Kutníček, Spišské Hanušovce

                 DFS Letnička  a Venček, Poprad

                 DFS Goralik a Maguráčik, Kežmarok

                 DFS Rovinka, Spišská Stará Ves

námet:  Alena Váradyová

scenár a réžia:  Nina Krigovská

 

12.30 hod.  Tradičná ľudová kultúra pod Tatrami na Pieninách 2017           

Účinkuje :  ĽH Ľoli roklica,  Veľká Lomnica

 

14.00 hod.  Pieniny, Pieniny

                     Záverečný program festivalu

Účinkujú: FS Frankovčan, Malá Franková

                  FS Ekonóm, Bratislava

                  FS Liptov, Ružomberok

                  FS Podpoľanec, Detva

 

16.00 hod. Hudobná skupina Hrdza z Prešova

 

                                                                                         Zmena programu vyhradená!