Obec Jezersko sa rozprestiera pod hrebeňom Spišskej Magury, v ochrannom pásme Pieninského národného parku. So svojou malebnou prírodou a výhodnou polohou je Jezersko ideálne miesto na dovolenku v zime aj v lete.

V letnom období je poloha obce ideálnym východiskom nielen na túry po Spišskej Magure alebo návštevu Jezerského jazera ale aj pešie túry do Pienin a Vysokých Tatier. Poloha obce je vhodná aj na výlety za poznaním kultúrno-historických pamiatok Spiša (Červený kláštor, hrad Niedzica, Kežmarok) alebo návštevu okolitých termálnych kúpalísk.

V zime je obec lákadlom lyžiarov. V hornej časti Jezerska sa nachádza lyžiarske stredisko SKI Bachledová. Stredisko sa rozprestiera na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Ski Bachledova ponúka fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu, 4-sedačku Jezersko, 3-sedačku Bachledova dolina, 9 vlekov, 13 zjazdoviek v dĺžke 11 km vo všetkých druhoch obtiažnosti, ktoré sú pravidelne upravované. Okrem zjazdového lyžovania tiež môžete využiť 26 km bežeckých tratí.

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov  Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním Vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov priamo ku korunám stromov. Ukáže Vám, v čom je miestna príroda jedinečná. Stante sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 1 234 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Výhľadom z panoramatickej terasy 32 metrov vysokej veže sa Vám naskytne krásny výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie. Z Jezersku sa dostanete na chodník krásno prechádzkou. Viac informácii získate na  www.chodnikkorunamistromov.sk.

Pieninský národný park

Pieninský národný park pretína  hraničná rieka Dunajec, vedúca cez členitý kaňon s prekrásnymi prírodnými scenériami.

Na rieke je možné absolvovať tradičný splav dlhý 10 km (vzdušná línia 3 km) na drevených pltiach z Červeného Kláštora. Pre odvážnejších je možné si zapožičať raft, nafukovací čln či kanoe.

Z poľskej strany vedie turistický chodník na Tri koruny (982 m n. m.) – symbol Pienin.

Jezerské jazero

Priamo nad Jezerskom leží v náručí lesa a ticha krásne horské jazero - Jezerské jazero, jedna z prírodných rezervácií vyhlásených v Pieninách. Od obce je vzdialené asi 3km.

jazero1

jazero2

pieniny1

pieniny2

Bachledka Ski & Sun

Ski Bachledova-Jezersko

V hornej časti obce sa nachádza 4-hviezdičkové lyžiarske stredisko Ski Bachledova.

Ski Bachledova ponúka fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu. Bachledka Ski & Sun vstúpila v decembri 2015 do spolupráce s TatrySki. Spoločnosť TatrySki združuje lyžiarske strediská a klziská v okolí Tatier na Slovensku aj v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas. Spoločné skipasy sú 2- dňové a dlhšie. Zakúpením takéhoto skipasu má návštevník možnosť lyžovať až v ôsmich strediskách na 40 km zjazdoviek a využívať až 62 lyžiarskych tratí a 45 lanoviek a vlekov.

Bezplatné parkovanie a skibus zdarma sú pre návštevníkov samozrejmosťou.

Pre najmenších návštevníkov je v stredisku pripravený detský areál SUNKID a detská škôlka.

skibachledova

skibachledova

skibachledova

skibachledova

Bikepark Bachledova

Postavená je zjazdová AIR DH trať s dĺžkou 1700m a prevýšením 250 m. Je určená pre skúsených cyklistov a pretekárov, ale všetky náročné miesta a prekážky sa dajú obísť. V prevádzke je tiež freeride-ová a aj najľahšia family trať.

Okrem toho je v okolí bikeparku vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje aj začiatočníci a príležitostní cyklisti, aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci.

bikepark

bikepark

bikepark

bikepark

Kúpaliská a aquaparky

AquaCity Poprad

V aquaparku Aquacity Poprad, ktorý sa rozprestiera iba 500m od mesta Poprad, zažijete príjemné chvíle plné zábavy či už ste dospelý alebo dieťa. Pre veľký počet wellness a iných služieb v areáli sa stal ideálnym miestom na strávenie pekných chvíľ s rodinou alebo priateľmi.

Vrbov

Termálne kúpalisko Vrbov sa nachádza pri obci Vrbov na ceste zo Spišského Štvrtka do Kežmarku. V areáli kúpaliska je 7 bazénov s mimoriadne liečivou vodou na pohybové ústrojenstvo, reumatizmus, obličky, srdcovocievne choroby, astmatické ochorenia a poinfarktové stavy. Blahodárne pôsobí predovšetkým vodná prúdová masáž s plynom priamo z termálnych vrtov s teplotou vody 25-38 °C. Areál je vybavený potravinami, bufetom a predajnými stánkami. Na blízkych športových rybníkoch môžu rybári po zakúpení povolenky loviť ryby.

Vyšné Ružbachy

Obec pod východnými svahmi Spišskej Magury známa predovšetkým svojimi kúpeľmi s liečivými teplými prameňmi.

Liečivé kúpeľné vody patria do skupiny hydro-uhličitanovo-síranových, vápenato-horčíkových minerálnych vôd. Deväť prameňov dáva asi 150 litrov vody za sekundu s teplotou 19 až 22 °C. V kúpeľoch sa liečia choroby nervové, duševné a choroby z povolania. Ružbachy sú aj vyhľadávaným letoviskom.

kupaliska

kupaliska

kupaliska

kupaliska

Historické pamiatky

Červený kláštor

Červený kláštor je pôvodne gotický kartuziánsky kláštor, ležiaci v malebnom vyústení potoka Lipník do prielomu Dunajca v Pieninskom národnom parku v obci Červený Kláštor.

Z vyhľadávanej obce Červený kláštor je prekrásny výhľad na panorámu Pienin a ich najväčšiu dominantu Tri Koruny.

Od chaty je Červený kláštor vzdialený 18km.

klastor1

klastor2

klastor3

Kežmarok

Mesto , v ktorom sídli Kežmarský hrad. Prvá písomná správa o jeho vzniku pochádzaz roku 1463. V hrade sídli od roku 1931 múzeum s historickými zbierkami a expozíciami o meste a okolí. Prehliadka areálu hradu je spojená s návštevou hradnej kaplnky a vyhliadkovej veže.

Stará Ľubovňa

Na severnom Spiši sa nad údolím rieky Poprad týči hrad Ľubovňa s bohatou históriou i zaujímavou architektúrou. Medzi hradmi na Slovensku mu prináleží unikátne miesto. Najväčšmi sa preslávil početnými kráľovskými návštevami a šesť rokov tu boli uschované i poľské korunovačné klenoty.

Prekrásna aleja v podhradí a blízky skanzen s hodnotným dreveným kostolom iba dotvárajú osobitnú atmosféru hradu Ľubovňa.

Stará Ľubovňa je vzdialená 40km.

 

hrad5

hrad6

hrad7

Hrad Niedzica

Uhorský hrad (slovensky Nedeca, pôvodný názov Dunajec, 566 m.n.m.), vybudovaný v rokoch 1320 až 1326 Kokošom z Brezovice na predhistorickom hradisku. Mal významnú úlohu v uhorskopoľských stykoch a bol strediskom rozsiahleho panstva, ktorému patrili majetky pri Dunajci a v Zamagurí.

Spišský hrad

Spišský hrad je najrozsiahlejším slovenským hradom, dominantou Spiša, harmonicky umiestnenou v krajine na travertínovom brale. Spomína sa ako župný hrad už v 12. storočí. Rozsiahle výskumy, konzervácia a vybudovanie expozície v posledných rokoch znamenali nové oživenie tejto významnej pamiatky a sprístupnenie celého areálu verejnosti. V roku 1993 hrad spolu s okolím ( Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, kostol v Žehre ) zaradili do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a dostal sa tak medzi viac ako 300 najvýznam­nejších pamiatok sveta.

Spišský hrad je vzdialený 70km.la, kostol v Žehre ) zaradili do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO

Spišský hrad je vzdialený 70km.

hrad1 hrad2 hrad3 hrad4

 a dostal sa tak medzi viac ako 300 najvýznam­nejších pamiatok sveta.

Spišský hrad je vzdialený 70km.