Jedným z významných artiklov rozvoja obce je bezpochyby cestovný ruch.

Obec Jezersko, tak ako väčšina ďalších sídel v regióne Pienin a Zamaguria, profituje zo svojej priaznivej polohy, malebnosti okolitej prírody či hornatého regiónu, ako aj priam idylickej dedinskej atmosféry. Obec sa nachádza v ochrannom pásme Pieninského národného parku, priamo nad Jezerskom leží v náručí lesa a ticha krásne horské jazero - Jezerské jazero, jedna z prírodných rezervácií vyhlásených v Pieninách.

Jazero 2016

V hornej časti Jezerska sa nachádzajú 4 lyžiarske vleky a štvorsedačka. Zjazdové trate majú rôznu obtiažnosť, pričom sedačkou je možné, po vyvezení sa na hrebeň Spišskej Magury, prejsť na ďalšie lyžiarske svahy smerujúce do Bachledovej doliny - súčasti obce Ždiar. Dnes je Jezersko typickou chalupárskou obcou s rozvíjajúcim sa cestovným ruchom. Vzhľadom na ideálne možnosti turistiky v lete a výborné lyžiarske podmienky v zime majú ubytovacie a čiastočne aj stravovacie služby celoročné využitie.

 

Bližšie informácie o cestovnom ruchu v našom okolí Vám poskytneme počas stránkových hodín na obecnom úrade v Jezersku č.17, alebo v predajni obchodu Jezersko č.16

Kontakt:

Obec Jezersko

059 04 Jezersko č.17

Tel.: 052 48 921 81

e-mail: obec@jezersko.sk

 

 

  Potraviny 

  Jozef Kubík, 059 04 Jezersko č.16

  Otváracie hodiny: pondelok - sobota    08:00  -  10:00 hod